Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Federica Brignone liderką kombinacji po super G, Maryna Gąsienica-Daniel 23.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Włoszka Federica Brignone uzyskała najlepszy czas podczas pierwszego przejazdu kombinacji alpejskiej – supergiganta – w walce o mistrzostwo świata w Cortinie d’Ampezzo. Maryna Gąsienica-Daniel po pierwszej części zawodów zajmuje 23. miejsce. 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Dobra jazda w pierwszym przejeździe supergiganta do kombinacji alpejskiej jest niezwykle ważna w kontekście walki o medale w tej konkurencji, wszak najlepsze zawodniczki po pierwszym przejeździe mają przywilej startu w pierwszej kolejności w drugiej części – slalomie. Najbardziej uprzywilejowana w slalomie kobiet do kombinacji podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d’Ampezzo będzie reprezentantka gospodarzy, Federica Brignone. Włoszka najlepiej spisała się w supergigancie i do slalomu wyruszy jako pierwsza. Drugie miejsce zajmuje również Włoszka – Elena Curtoni, której jednak daje się o wiele mniejsze szanse w slalomie. Curtoni do Brignone traci zaledwie 0,01 sek., ale w slalomie zazwyczaj radzi sobie o wiele gorzej od Federiki. Na pozycji trzeciej plasuje się jedna z czołowych slalomistek na świecie, Mikaela Shiffrin (+0,06 sek.). Znów na pozycji czwartej uplasowała się Ester Ledecka (+0,16 sek.), która ma wyjątkowe szczęście do tego miejsca. Na pozycji piątej po supergigancie plasuje się mistrzyni olimpijska w kombinacji, Michelle Gisin (+0,26 sek.), na szóstej Kajsa Vickhoff Lie (+0,32 sek.), a na siódmej Petra Vlhova (+0,40 sek.).

Maryna Gąsienica-Daniel całą trasę przejechała dośc równo, stopniowo tracąc do Federiki Brignone i na metę wjechała z czasem o 2,09 sek. gorszym od liderki zawodów. Jedynej reprezentantce Polski w tych zawodach daje to na razie 23. miejsce, z pewnością do poprawienia w drugim przejeździe.

Wyniki po supergigancie

Lista startowa slalomu

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: własne