Alpejski PŚ w Kitzbühel: Początek zawodów w super G przełożony na godzinę 13:00

fot. Birnbaum Photography / CC BY NC SA

fot. Birnbaum Photography / CC BY NC SA

Z powodu nocnych opadów śniegu w Kitzbühel zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w supergigancie musiały zostać przełożone na późniejszą godzinę. Pierwotnie miały one rozpocząć się o 11:30, ale najnowsze informacje mówią o przełożeniu ich na godzinę 13:00. 

Trasa w Kitzbühel po opadach śniegu jest obecnie zbyt miękka, aby mogły się na niej odbyć zawody w supergigancie. Od rana na Streifalm trwały prace mające na celu doprowadzić trasę do użyteczności, ale stało się jasne, że nie uda się przeprowadzić zawodów zgodnie z programem. Zawody postanowiono opóźnić o 1,5 godziny i zamiast o 11:30 powinny one rozpocząć się o 13:00. Zmieniony został również tor, który został przeniesiony na tor zjazdowy. Start będzie umiejscowiony na Mausefalle, a meta na Oberhausberg. Dolny odcinek został całkowicie wyłączony z jazdy ze względu na bardzo miękkie podłoże.

Prognozy pogody na sobotę są już o wiele lepsze. Na jutro nie przewiduje się opadów, dlatego zjazd powinien odbyć się bez przeszkód. Kolejne opady śniegu mają wystąpić w niedzielę, kiedy przeprowadzone będą zawody w slalomie.

Zapowiedź super G i lista startowa

Źródło: laola1.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.