Alpejski PŚ w Kitzbühel: Supergigant na początek Hahnenkammrennen 2018 (lista startowa)

fot. ZAMG / CC BY NC

fot. Stephan Vereno / CC BY ND

Już pojutrze alpejczycy na legendarnym Strefie w austriackim Kitzbühel rozpoczną zmagania w tym niezwykle ważnym dla tego sportu stoku. Na pierwszy ogień idzie jednak nie niesłychanie niebezpieczny i wymagający zjazd, a po prostu bardzo wymagający i niebezpieczny supergigant. Udział w tych zawodach weźmie reprezentant Polski – Paweł Babicki. 

Rok temu w tej najmłodszej (choć już ponad trzydziestoletniej) konkurencji triumfował ku uciesze miejscowych kibiców Matthias Mayer, przed Włochem Christofem Innerhoferem i Szwajcarem Beatem Feuzem. Żaden z nich nie jest bez szans i w tym roku – nawet gorzej jeżdżący Innerhofer może pokusić się o niespodziankę (zwłaszcza, iż jest on specjalistą od tego typu niespodzianek). Na pewno Feuz będzie należał do głównych faworytów, choć jego domeną są głównie zjazdy. Dobrze powinni wypaść też Norwegowie – prowadzący w klasyfikacji supergiganta Kjetil Jansrud, czy jego bardziej doświadczony rodak Aksel Lund Svindal (o którego na pewno fani narciarstwa alpejskiego będą szczególnie drżeć – jego ryzykowny styl jazdy przyprawia zapewne nie tylko mnie o dreszcze), czy młody Aleksander Aamodt Kilde. Nieobliczalni są Niemcy: Josef Ferstl i Thomas Dreßen, którzy nadspodziewanie dobrze radzą sobie w konkurencjach szybkościowych w tym sezonie. Gospodarze poza Mayerem będą uważnie obserwować Vincenta Kriechmayra i Maxa Franza (obaj znacznie lepiej supergiganty w tym sezonie niż zwycięzca sprzed roku), zaś Włosi poza Innerhoferem wiecznie młodego Petera Filla. Ostatnią nacją, która może liczyć na ewentualne zwycięstwo swojego rodaka, są Francuzi – Andrien Theaux powinien również liczyć się w rywalizacji.

Lista potencjalnych faworytów jest dłuższa, a przecież może zdarzyć się, że ktoś sprawi tu niespodziankę. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro 20 stycznia.

Listę startową jutrzejszych zawodów otwiera Niemiec Josef Ferstl. Lider klasyfikacji super G – Kjetil Jansrud – pojedzie z numerem 7. Paweł Babicki wystąpi w zawodach z numerem 68. W sumie do supergiganta zgłosiło się 71 zawodników.

Lista startowa super G

Aktualizacja

Z powodu opadów śniegu początek zawodów został przełożony na godzinę 13:00. Wyścig odbędzie się na skróconej trasie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.