Alpejskie MŚ - Cortina 2021. Sensacyjny lider po pierwszej części superkombinacji

12:44, 15.02.2021 Krzysztof Bigas Aktualizacja: 16:47, 16.02.2021

Kanadyjczyk James Crawford uzyskał najlepszy czas przejazdu supergiganta zaliczanego do kombinacji alpejskiej Mistrzostw Świata - Cortina 2021. Drugi czas uzyskał obrońca tytułu Alexis Pinturault, a trzeci Vincent Kriechmayr, który w Cortinie zdobył już dwa złote medale.

W supergigancie zaliczanym do kombinacji panowie rywalizowali na trasie Olympia delle Tofane. Wielką sensację sprawił startujący z 32. numerem Kanadyjczyk James Crawford, który  uzyskał czas 1:19.95 sek. i  niespodziewanie o 0,08 sekundy wyprzedził Alexisa Pinturault . Trzy kolejne miejsca zajęli Austriacy Vincent Kriechmayr (+0,30 sek.), Matthias Mayer (+0,32 sek.) oraz lider klasyfikacji slalomowej Pucharu Świata Marco Schwarz (+0,40 sek.)

Stratę poniżej pół sekundy odnotowało Szwajcar Loïc Meillard, kolejne miejsca zajęli jego rodacy Luca Aerni i Gino Caviezel. Podobnie jak Schwarz Meillard i Aerni powinni poprawić swoją pozycję w slalomie. Czołową dziesiątkę uzupełnili Niemiec Simon Jocher oraz Riccardo Tonetti z Włoch. Sekundę starty odnotowali sklasyfikowani na jedenastej pozycji Trevor Philp i Kjetil Jansrud.

Reprezentacja Polski mężczyzn nie bierze udziału w Mistrzostwach Świata w Cortinie 2021.