Adam Małysz: “Hula czarnym koniem. Kot bardzo niecierpliwy”

Wielokrotny mistrz Polski w skokach narciarskich, a obecnie dyrektor ds. skoków narciarskich – Adam Małysz – ocenił występ polskich skoczków podczas mistrzostw Polski oraz aktualną formę najważniejszych zawodników.

Maciej Kot:

,,Aktualnie skacze nieźle, jednak cały czas nie potrafi się przebić się do czołówki. Jego skoki są różne. Jeśli go nie skręci i wyleci prosto z progu, to wtedy odlatuje. Jeśli skręci, to od razu po wyjściu z progu wytraca prędkość i nie odlatuje. Maciek jest bardzo niecierpliwym skoczkiem, dlatego potrzebuje więcej spokoju i wiary w to, że potrafi świetnie skakać”.

Stefan Hula:

,,Teraz oddaje bardzo równe, stabilne skoki. Dla mnie jest on jednym z czarnych koni nadchodzącego Turnieju Czterech Skoczni”.

Kamil Stoch:

,,Dzisiejszy pierwszy konkursowy był bardzo udany. Niestety zepsuł drugą próbę, przy której trafił również na złe warunki”.

Piotr Żyła:

,,To skoczek, który w każdej sytuacji na skoczni może pozytywnie zaskoczyć”.

Dawid Kubacki:

,,Dzisiejsze skoki były dobre technicznie, jednak jego nogi nie chodziły tak jak powinny. Teraz Dawid ma parę dni na to, aby jego próby wróciły do takiego stanu w jakim były przed dzisiejszym konkursem”.

Jakub Wolny:

,,Skacze dosyć stabilnie, wykonując nawet torpedowe skoki, choć cały czas czegoś mu brakuje, aby wskoczyć do czołówki. Bardzo dobrze skakał pod koniec lata. Wydawało się, że Kuba wskoczy do ścisłej czołówki, z której nie wypadnie. Naszemu 22-letniemu skoczkowi nie jest się łatwo przebić. Aktualnie jest trochę nieobliczalnym skoczkiem, jednak, jeśli Kubie udałoby się wskoczyć w jakimś konkursie do czołowej 20., 15. to wtedy łatwiej by mu było uzyskać kolejne, dobre rezultaty”.

Tomasz Pilch:

,,To skoczek, który jak dla mnie jest naszym czarnym koniem. Dla niego sukcesem podczas konkursów Turnieju Czterech Skoczni byłoby zdobycie punktów. Byłby to krok do przodu. To młody zawodnik, któremu trzeba dać trochę czasu. Myślę, że Tomek musi potraktować ten turniej jako pewne ciekawe doświadczenie na przyszłość”.

Podczas dzisiejszych Mistrzostw Polski wystartowało tylko 35. zawodników. Jeszcze parę lat temu podczas tych zawodów mogliśmy widzieć nawet 70. zawodników. – Pomiędzy juniorami a seniorami jest widoczny przestój. Jeśli naszym juniorom uda się dojść do dobrej formy, to wypełnią tę lukę.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.