images (Copy)

Ponad 900 delegatów reprezentujących 82 kraje będące członkami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej weźmie udział w 50. Międzynarodowym Kongresie FIS w Cancun od 5 do 11 czerwca 2016.

W ramach Tygodnia Kongresu, Rada FIS, a także komitety techniczne FIS, podkomitety i grupy robocze spotkają od poniedziałku do środy 6-8 czerwca podczas, gdy Kongres FIS (Walne Zgromadzenie) odbywa się w piątek 10 czerwca. Kliknij tutaj, aby otrzymać przegląd głównych tematów Komitetu.

Organizatorzy Mistrzostw Świata w lotach narciarskich 2020 oraz Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim, kombinacji norweskiej, narciarstwa dowolnego i snowboardu 2021 zostaną wybrani przez Radę FIS w czwartek 9 czerwca. Kandydaci przedstawią swoje koncepcje wszystkim uczestnikom kongresu za pomocą prezentacji i będą mieli ostatnią szansę zaprezentowania się Radzie we wtorek 7 czerwca. Ogłoszenie o wybraniu organizatorów odbędzie się w Grand Hotelu w dniu 9 czerwca o godzinie 19:00 czasu lokalnego.  Transmisja na żywo będzie dostępna na stronie FIS.

Reprezentujący najwyższy organ decyzyjny w FIS, kongres odbędzie się w piątek, 10 czerwca. Będzie to przegląd sprawozdań z działalności Rady, sprawozdania finansowe i raporty biegłych, zatwierdzanie budżetu, zostanie wybranych 16 członków Rady FIS na okres dwóch lat, a także zapadnie decyzja o wnioskach złożonych przez państwa Stowarzyszeń i Rady. Osiemnastu kandydatów kandyduje do Rady FIS, ponadto Rada proponuje kongresowi, iż przedstawiciel komisji sportowców, który jest wybierany przez sportowców, powinien dostać stanowisko w Radzie.

Punkty porządku obrad Rady FIS w dniach poprzedzających Kongres obejmują ostateczne zatwierdzenie kalendarzy Pucharu Świata FIS w sezonie roku 2016/17, a także przeglądanie propozycji przedstawionych przez komitety techniczne po ich spotkaniach. Dodatkowo tematami, które zostaną poruszone przez Radę, będą postępy z technologii i działania marketingowe, badania WADA w odniesieniu do rzekomych naruszeń w laboratorium dopingu w Soczi 2014 i aktualizowanie przepisów FIS w sprawie zapobiegania manipulacji konkursami.

49. Międzynarodowy Kongres Narciarski odbył się w Barcelonie, a 51. Międzynarodowy Kongres Narciarski odbędzie się w Grecji w maju 2018 r.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.