Zniszczoł i Wąsek z Doleżalem, Kot i Hula z Maciusiakiem, czyli kolejne zgrupowania polskich skoczków

Jak zapowiadał nam dwa tygodnie temu Maciej Maciusiak, polscy skoczkowie udali się w minioną niedzielę na kolejny obóz przygotowawczy do Austrii. Kadra A trenuje w Ramsau, a skoczkowie Maciusiaka w Stams.

Do Austrii kadry Doleżala i Maciusiaka pojechały w nieco innych składach, bowiem w Ramsau ze Stochem i spółką trenują Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Do Stams, zamiast tej dwójki, udali się członkowie kadry A – Maciej Kot oraz Stefan Hula. To realizacja zapowiedzi sztabów szkoleniowych, które potwierdzały, że w trakcie okresu przygotowawczego może dochodzić do takich rotacji. Do sztabu kadry B na to zgrupowanie dołączył Zbigniew Klimowski.

Jak powiedział nam niedawno w wywiadzie trener polskiego zaplecza Maciej Maciusiak, obóz ten będzie ostatnim przed rozpoczynającym się w pierwszy weekend lipca Letnim Pucharem Kontynentalnym w Kranju. – Na pewno nie wszyscy najlepsi tam pojadą. Zalążek planu mamy taki, żeby w Kranju wystartowali tacy zawodnicy jak Klemens Murańka, Tomasz Pilch czy Maciej Kot, ale na potwierdzenie jeszcze poczekamy. Tam bardziej będzie się liczyło wykonanie pewnych zadań niż wynik całej reprezentacji – mówił nam Maciusiak. Zatem obecność Kota w Stams nie powinna dziwić.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Obóz w Ramsau rozpoczęty🙊🦅😏 📸@adammalyszofficial #dk #skijumping #trainingcamp #ramsauamdachstein #teampoland🇵🇱 #👍

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Od dzisiaj skaczemy w Stams 😊 #RedBull #dodaciskrzydeł #KadraB #TeamPoland

Post udostępniony przez Tomasz Pilch (@tomasz.pilch.official)

Źródło: Informacja własna/PZN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: