Znana austriacka alpejka zakończyła karierę

fot. Manfred Werner - Tsui via Wikimedia Commons / CC BY SA

Eva-Maria Brem poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że rozgrywany w ramach Pucharu Świata slalom gigant w słowackiej Jasnej był jej ostatnim startem w karierze – Narciarstwo alpejskie było moim życiem przez te wszystkie lata, ta niesamowita podróż dobiega końca – przyznała 32 – letnia Austriaczka.

fot. Manfred Werner – Tsui via Wikimedia Commons / CC BY SA

Były sukcesy

Zdobywczyni małej Kryształowej Kuli w sezonie 2015/2016 Eva-Maria Brem zakończyła karierę. Narciarka urodzona w Schwaz po raz pierwszy na podium Pucharu Świata stanęła w marcu 2014 roku. W szwedzkim Are zajęła wówczas trzecie miejsce.

Specjalizująca się w slalomie gigancie Eva-Maria Brem w listopadzie 2016 w czasie treningu złamała kości strzałkową i piszczelową. Do rywalizacji z najlepszymi wróciła dopiero po roku. Po przebytej rekonwalescencji nie odnosiła już sukcesów, tylko dwukrotnie plasując się w pierwszej dziesiątce.

Spełniła marzenie

– Moja kariera była ukształtowana przez wiele wzlotów i upadków, zwrotów akcji i jeśli sport nauczył mnie jednej rzeczy, to nigdy się nie poddawać. Ciężka praca zawsze się opłaca (prędzej czy później) – napisała na Instagramie austriacka narciarka. – Miałam zaszczyt spełnić swoje marzenie z dzieciństwa – dodaje Brem.

Siódme miejsce na igrzyskach w Vancouver w 2010 roku i nieukończony pierwszy przejazd mistrzostw świata 2015 to jedyne dwa starty byłej już alpejki w zawodach mistrzowskich. Trzy zwycięstwa i jedenaście miejsc na podium w latach 2014-2016 to dorobek Austriaczki w Pucharze Świata.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez EVA-MARIA Brem (@evamariabrem)

Źródło: Instagram/informacja własna