Znamy wstępny kalendarz PŚ w bobslejach i skeletonie 2021/2022

fot. IBSF - International Bobsleigh & Skeleton Federation

Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF) zaprezentowała wstępną wersję kalendarza na sezon 2021/22. Najważniejszym punktem przyszłej zimy będą Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które zakończą sezon.

fot. IBSF – International Bobsleigh & Skeleton Federation

W poprzednim sezonie próba olimpijska w Pekinie została odwołana. W październiku na Yanqing Sliding Centre mają się odbyć treningi, ale w kalendarzu przedstawionym przez federację nie ma zawodów w Chinach. Możliwe, że odbędą się one na samym początku sezonu w połowie listopada, gdzie lokalizacja pucharu nie jest jeszcze znana.

Na koniec listopada zaplanowane są zawody Pucharu Świata w Igls. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia bobsleiści i skeletoniści będą rywalizować na niemieckich torach w Konigssee, Winterbergu i Altenbergu. 2022 rok w tych dyscyplinach rozpocznie się na obiekcie w Siguldzie. Z Łotwy sportowcy ponownie przeniosą się do Winterbergu, a potem w Sankt Moritz odbędą się mistrzostwa Europy. Zakończą się one 16 stycznia i jest to ostateczny termin zakończenia walki o awans na igrzyska olimpijskie. Później wszystko będzie podporządkowane najważniejszej imprezie sezonu, która odbędzie się w lutym.

Na igrzyskach zadebiutują monoboby, a federacja przygotowuje w nowym sezonie bardzo dużo szans na zdobycie olimpijskiej kwalifikacji. Women’s Monobob World Series będzie rozgrywane razem ze wszystkimi Pucharami Świata, a także przy okazji Pucharu Interkontynentalnego czy Pucharu Europy. W kalendarzu znajduje się aż 18 zawodów w monobobach kobiet.

Kalendarz sezonu 2021/22

źródło: International Bobsleigh & Skeleton Federation