Znamy skład Słoweńców na LGP w Wiśle

Gorazd Bertoncelj podał skład 7-osobowej kadry, którą zabierze na zawody Letniego Grand Prix w Wiśle, które rozpoczną się już w ten piątek. Zabrakło w niej Petera Prevca, który wciąż leczy kontuzję stawu skokowego.

Do Polski na inaugurację Letniego Grand Prix pojedzie 7 reprezentantów Słowenii. Na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince będziemy mieli okazję obserwować Domena Prevca, Anže Semeniča, Tilena Bartola, Timiego Zajca, Bora Pavlovčiča, Anže Laniška oraz Tomaža Nagliča.

Trener kadry, Gorazd Bertoncelj skomentował dla portalu 24ur.com nieobecność Petera Prevca, który wciąż dochodzi do siebie po problemach ze stawem skokowym. – Powinien być gotowy do powrotu na skocznię w połowie sierpnia – stwierdził szkoleniowiec. – Nigdy nie widziałem takich komplikacji tego typu urazu. Miesiąc temu Peter normalnie trenował, ale później nieodpowiednio reagowała na to jego noga. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny zabieg. Lekarze, z którymi pracujemy podejrzewają, że do jego kostki dostało się ciało obce, więc zostanie wyczyszczona. Mamy nadzieję, że teraz uraz zaleczy się już do końca.

Rywalizacja w Wiśle będzie debiutem nowego trenera Słoweńców. Podopieczni Bertoncelja rywalizację zaczną od piątkowych treningów oraz kwalifikacji. Natomiast w sobotę 4 z nich weźmie udział w konkursie drużynowym, by później zawodnicy, którzy wywalczą awans w piątek, mogli wziąć udział w niedzielnym konkursie indywidualnym.

Źródło: 24ur.com/Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.