Znamy skład reprezentacji Austrii na Puchar Świata w Wiśle

fot. Irek Trawka

 

fot. Irek Trawka

Trener narodowej reprezentacji Austrii – Andreas Felder ogłosił jako pierwszy skład drużyny na pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata, które odbędą się w Wiśle w dniach 16 – 18 listopada 2018 r. Do polski przyjedzie siedmiu podopiecznych austriackiego szkoleniowca. Zaskoczeniem jest brak powołania dla Andreasa Koflera.

Do rozpoczęcia pierwszego Pucharu Świata w Wiśle pozostał równy miesiąc, a już dziś Andreas Felder podał nazwiska siedmiu zawodników, którzy przystąpią 16 listopada do kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego. W Polsce pojawią się najbardziej utytułowani austriaccy skoczkowie narciarscy tj.: Stefan Kraft (przed rokiem zajął trzecie miejsce w Wiśle), Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck i Manuel Fettner. Do nich zostaną dołączeni Clemens Aigner, Daniel Huber i Philipp Aschenwald, którzy dobrze spisywali się w trakcie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

Dużym zaskoczeniem jest brak powołania dla Andreasa Koflera. 34 – letni zawodnik powrócił do treningów i startów w konkursach letnich po przerwie spowodowanej chorobą autoimmunologiczną. Andreas Felder skierował popularnego wśród kibiców “Kofiego” na zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego.

Ostatnie przygotowania, austriacka drużyna będzie prowadzić na skoczni w Innsbrucku, oraz w Falun (pierwsze skoki na śniegu). Według zapowiedzi organizatorów, drużyna Austrii pod wodzą Andreasa Feldera w Wiśle ma pojawić się już 15 listopada.

Źródło: sport.orf.at

1 thought on “Znamy skład reprezentacji Austrii na Puchar Świata w Wiśle

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.