Znamy skład Polskiej drużyny na Mistrzostwa Świata w łyżwiarskim wieloboju

Photo credit: djtomdog via Foter.com / CC BY-SA
Photo credit: djtomdog via Foter.com / CC BY-SA

W dniach 5-6 marca, w Berlinie odbędą się Mistrzostwa Świata w łyżwiarskim wieloboju. Do Niemiec aby walczyć o medale uda się szóstka naszych reprezentantów. 

Nazwiska sześciu reprezentantów Polski podała dzisiaj do wiadomości publicznej szefowa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego p. Ewa Białkowska. W Berlinie wystartują: Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Aleksandra Goss, Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki.

Rok temu Mistrzostwa Świata w łyżwiarskim wieloboju odbyły się na torze w Calgary, gdzie triumf odnieśli Czeszka Martina Sablikova i Holender Sven Kramer. Konrad Niedźwiecki sklasyfikowany został na ósmej pozycji. Nie powiodło się zdecydowanie Zbigniewowi Bródce, który po zamieszaniu organizacyjnym ostatecznie nie wystartował w ostatnim biegu na 10 000 metrów. Zajął wówczas dziewiąte miejsce.

Zawodnicy wystartują w następujących biegach: panczenistki – 500, 1500, 3000 i 5000 m; panczeniści – 500, 1500, 5000 i 10 000 m.

Jak poinformowało również PAP Białkowska, zasady w tym roku nie ulegną zmianie. – System rozgrywania mistrzostw pozostał bez zmian, do biegu długiego kończącego zawody zakwalifikuje się osiem łyżwiarek i tylu samo łyżwiarzy – zakończyła.

Sezon Panczeniści zakończą w dniach 11 – 13 marca w trakcie Pucharu Świata na torze w Heerenveen.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.