Znamy skład Polski na PŚ w Oestersund

fot.: sport.pl
fot.: sport.pl

Jak poinformował Polski Związek Biathlonu, w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w sezonie 2016/17 wystąpi ośmioro polskich biathlonistów. Start rywalizacji zaplanowano na 27 listopada.

Polskę w Oestersund reprezentować będą: Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Kamila Żuk w rywalizacji pań oraz Grzegorz Guzik, Rafał Penar i Mateusz Janik w zmaganiach mężczyzn. Rywalizacja rozpocznie się od sztafet mieszanych. Panie pobiegną wtedy pętle po 6 km, a panowie po 7,5. Tego samego dnia zobaczymy też rywalizację sztafet mieszanych w sprincie.

Indywidualnie biathlonistki i biathlonistki zaprezentują się dopiero 30 listopada i 1 grudnia. Panie zmierzą się na trasie o długości 15 km, a mężczyźni będą mieli do pokonania o 5 km więcej.

Mocny skład biało-czerwonych daje szansę na dobre występy w Szwecji. Podopieczni Adama Kołodziejczyka i Tomasza Sikory wrócili niedawno z dwutygodniowego zgrupowania w norweskim Dambas, gdzie szlifowali formę. Na poniedziałek zaplanowano wylot ekipy do Oestersund.

Źródło: przegladsportowy.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.