Znamy przyczynę śmierci Mona-Liisy Nousiainen

fot. urheiluvedot.com

fot. urheiluvedot.com

Świat biegów narciarskich pogrążony jest w żałobie po przedwczesnej śmierci fińskiej biegaczki Mona-Liisy Nousiainen. Ilta-Sanomat donosi, że przyczyną śmierci olimpijki z Soczi, był nowotwór. 

Z doniesień fińskich mediów wynika, że Mona-Liisa Nousiainen niedługo nacieszyła się zdrowiem  po zakończeniu sportowej kariery. Finka w marcu 2018 roku pożegnała się z wyczynowym uprawianiem biegów a kilka miesięcy później zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór. Od lekarzy usłyszała wówczas, że zostały jej ledwie trzy miesiące życia. – Ubiegły rok był trudny – mówi agencji prasowej STT były trener Reijo Jylhä.

Informacja o śmierci Nousiainen wstrząsnęła światem sportu. Aktywni, ale także byli zawodnicy, wyrażają swój żal. – Nie mam słów, to strasznie przykre – skomentowała Justyna Kowalczyk. – Mona-Liisa była uroczą osobą, z którą zawsze rozmawiałam, gdy spotykaliśmy się na zawodach – powiedziała Ida Ingemarsdotter, która karierę zakończyła w tym roku. – Była niezwykle szybka, szczególnie na początku. W pewnym momencie miała rekord świata na 100 metrów kobiet – powiedział Matias Strandvall. Nousiainen zmarła w poniedziałek 29. lipca, dokładnie rok po tragicznej śmierci norweskiej biegaczki Vibeke Skofterud.

Źródło: Ilta-Sanomat/STT/Yle.fi/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.