Znamy program Igrzysk w PjongCzang 2018 – sprawdź kiedy walczymy o medale

Do rozpoczęcia dwudziestych trzecich Zimowych Igrzysk Olimpijski – PjongCzang 2018 pozostało mniej niż sto pięćdziesiąt dni. Tym samym czas poznać bliżej program wydarzenia. Kiedy powalczymy o medale?

Przyszłoroczne Igrzyska pod względem programowym będą największymi w historii. Zgodnie z ustaleniami MKOLu doszło sześć medalowych dyscyplin, co oznacza że organizatorzy rozdadzą sto dwa złote medale. Proces kompilacji harmonogramu dla wszystkich piętnastu dyscyplin sportowych rozpoczął się w 2013 roku we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, wszystkimi siedmioma federacjami międzynarodowymi i Olympic Broadcasting Services. – Odliczanie do Zimowych Igrzysk Olimpijskich trwa, a wraz z publikacją programu zawodów rośną też emocje wśród kibiców – powiedział prezes PjongCzang 2018 Lee Hee-beom.

Od teraz fani z całego świata mogą już dokładnie planować swoją podróż do Korei. Wiedzą kiedy będą rozgrywane ich ulubione dyscypliny, co pozwala określić długość pobytu. Do tej pory słabo sprzedawały się bilety, co organizatorzy tłumaczyli brakiem oficjalnego harmonogramu konkursów. Polacy w szczególności liczyć będą się oczywiście w skokach narciarskich, biegach i łyżwiarstwie szybkim. Nie mniejsze szanse na dobre występy mamy w biathlonie i ski-crossie. Zawody czterech pierwszych dyscyplin mają być rozgrywane wieczorem.

Źródło: insidethegames.biz

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: