Znamy oficjalny kalendarz Pucharu Świata w biegach narciarskich na sezon 2018/2019

Międzynarodowa Federacja Narciarska na kongresie FIS w Costa Navarino zatwierdziła oficjalny terminarz Pucharu Świata w biegach narciarskich na sezon 2018/2019. W kalendarzu znalazło się kilka zmian, jak choćby przeniesienie Finału Pucharu Świata do Kanady.

Nowy kalendarz został przedstawiony podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, który w tym roku odbył się w greckim Costa Navarino. Pucharu Świata 2018/2019 zostanie zainaugurowany w Ruce, ale tym razem będzie to zwykły weekend startowy, a nie cykl Ruka Triple. Z Finlandii biegacze przeniosą się do Norwegii, a konkretnie do Lillehammer, na cykl Lillehammer Triple. Kolejne biegi odbędą się w Beitostoelen (po raz pierwszy od sezonu 2009/2010) i w Davos.

Tradycyjnie na przełomie roku rozpocznie się prestiżowy cykl Tour de Ski. Zawody wystartują w Toblach (dwa etapy), potem przeniosą się do Val Mustair, Oberstdorfu i Val di Fiemme. Sporym minusem dla sportowców specjalizujących się w technice klasycznej jest fakt, że w tym roku aż pięć z siedmiu etapów będzie rozgrywanych techniką dowolną. Po rocznej przerwie do kalendarza powraca także estońska Otepaa, gdzie przed laty z sukcesami rywalizowała Justyna Kowalczyk.

W terminarzu znalazło się także miejsce dla włoskiego Cogne, które po raz ostatni gościło Puchar Świata w sezonie 2006/2007. Tym razem będzie to próba generalna przed mistrzostwami świata w Seefeld, które zaplanowano między 19 lutego a 3 marca. Zaraz po czempionacie globu biegacze przeniosą się do Skandynawii, aby pobiec w Oslo, Drammen i Falun. Sezon zakończy się w dniach 22-24 marca Finałem Pucharu Świata w kanadyjskim Quebec City.

Źródło: FIS, Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.