Znamy nazwisko trenera norweskich biegaczek

fot.: skiforbundet.no

fot.: skiforbundet.no
fot.: skiforbundet.no

Wczoraj podczas konferencji prasowej poznaliśmy nazwisko nowego trenera reprezentacji Norwegii biegaczek narciarskich. Został nim Roar Hjelmeset, dotychczasowy asystent Egila Kristiansena. Informuje o tym norweska stacja NRK.

Nowym szkoleniowcem reprezentacji Norwegii został Roar Hjelmeset, który wcześniej pracował jako asystent Kristiansena. 38-letni trener podpisał z federacją norweską dwuletni kontrakt, który będzie obowiązywał do igrzysk olimpijskich w Pjongczang. – Rezultaty z ostatnich lat są świetne. Mam wrażenie, że przyczyniłem się trochę do nich. Teraz ja tutaj rządzę i robi się to jeszcze bardziej ekscytujące – mówił na konferencji prasowej Hjelmeset cytowany przez NRK.

Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie kryją także Johaug i Bjoergen, które wyrażają się o Hjelmesecie w samych superlatywach. – Byłam bardzo szczęśliwa gdy dowiedziałam się, że zostanie z nami na kolejne dwa lata – powiedziała Therese Johaug.

W podobnym tonie wypowiada się Marit Bjoergen. – On jest urodzonym trenerem. To będzie ekscytujące doświadczenie. Od aż się pali do współpracy ze sportowcami – dodała Norweżka cytowana przez NRK.

Źródło: NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.