Znamy następcę Waltera Hofera. Zastąpi go po sezonie 2019/2020

fot. Agnieszka Białek

 

(fot. Agnieszka Białek)

Włoch Sandro Pertile następcą Waltera Hofera na stanowisku dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Taką decyzję FIS podjął podczas kongresu federacji w Chorwacji. Zapadły także decyzje dotyczące nagród podczas PŚ Pań i obsad delegatów technicznych na imprezach rangi mistrzowskiej. 

FIS podjął decyzję, kto zastąpi w funkcji dyrektora PŚ w skokach narciarskich Waltera Hofera. Austriak odejdzie po sezonie 2019/2020, a w jego rolę będzie wcielał się dotąd występujący jako delegat techniczny, a także organizator m.in. igrzysk olimpijskich, czy mistrzostw świata Włoch Sandro Pertile. Jest opisywany przez Międzynarodową Federację Narciarską, jako doświadczony w świecie tej dyscypliny, ale z pewnością nie będzie mu łatwo zastąpić człowieka-instytucję, jakim stał się przez lata Walter Hofer, dobrze znany kibicom całego świata.

Poinformowano także o innych zmianach zatwierdzonych w Cavtat-Dubrovniku. Zwiększy się wynagrodzenie dla Pań w zawodach Pucharu Świata. Większa pula oznacza, że za każdy punkt do klasyfikacji generalnej będą nagradzane 38 frankami szwajcarskimi (CHF), zamiast jak dotychczas 30. Kolejna zmiana dotyczy zarządzania kluczowymi imprezami sezonu (rangi mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich). Dotychczas podczas ich rozgrywania mieliśmy jednego asystenta delegata technicznego, który pomagał mu w zarządzaniu konkursami. Teraz będzie ich dwóch. Nie dotyczy to jednak zawodów Pucharu Świata.

Obecnie skoczkowie przygotowują się do startu letniego sezonu startów na skoczniach, które ruszą już w weekend 19-21 lipca w Wiśle. Polskie miasto zainauguruje także Puchar Świata – w dniach 23-24 listopada.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.