Znamy mistrzów Ukrainy, Kazachstanu i Estonii

fis-ski.com

fis-ski.com

W letnich mistrzostwach krajowych w kombinacji norweskiej poza czołowymi krajami, o których już pisaliśmy, rywalizowano też na peryferiach tej dyscypliny – w Estonii, na Ukrainie i w Kazachstanie.

Na Ukrainie jedyna skocznia narciarska wciąż nadająca się do użytku znajduje się w Worochcie – jej początki sięgają roku 1922, kiedy ta miejscowość należała jeszcze do Polski i właśnie tam odbyła się rywalizacja kombinatorów. Wygrał, co było do przewidzenia, Wiktor Pasicznyk, który wyprzedził Dmitro Mazurczuka i Oleksandra Szumbareca. Tytuł w sprincie drużynowym powędrował do drużyny Obwodu Tarnopolskiego, w którym wystąpiła najlepsza dwójka tych zawodów.

W rozegranych w Ałmatach Mistrzostwach Kazachstanu wygrał najbardziej znany i jedyny mający doświadczenie międzynarodowe z kazachskich kombinatorów – Czingiz Rakparow. Drugie miejsce zajął Danił Głuchow, zaś brąz zdobyli ex aequo Eldar Orusajew i Wiaczesław Boczkarew.

Estonia ma jednego kombinatora z szerokiej światowej czołówki – Kristjana Ilvesa, ale jego zabrakło w rywalizacji, która odbyła się oczywiście w Otepää. Na starcie stanęli sami juniorzy – wśród mężczyzn wygrał Robert Lee, który już po skoku na odległość 94 m zapewnił sobie przewagę na starcie 1:56 min. nad drugim na skoczni Markkusem  Alterem. W łącznej rywalizacji drugie miejsce przypadło trzeciemu po skokach Andreasowi Ilvesowi. Srebrny medalista po 82 m na skoczni miał 1:58 min. do lidera, z których odrobił 48 sek. tracąc ostatecznie 1:10 min. Trzeci był Alter (na skoczni 81,5 m), który w biegu stracił do Lee i A. Ilvesa sporo – ostatecznie finiszował ze stratą 3:03 min.

Odbyła się też rywalizacja kobiet, w której wystartowały raptem trzy zawodniczki, wszystkie zawody ukończyły, tak więc każda zasłużyła na miano medalistki. Najlepsza była Annemarie Bendi, która już na skoczni (87 m) zapewniła sobie 1:18 min. przewagi nad drugą Triinu Hausenberg (78 m), która to przewaga na mecie wzrosła do 1:28 min. Brąz powędrował do 14-letniej Cariny Roomets, która specjalnie nie rywalizowała o nic więcej, jak ukończenie zawodów (co należy uznać i tak za spory sukces). Po skoku na odległość 56 m miała na starcie 4:40 min. straty, która na mecie wyniosła 6:14 min.

Mistrzostwa Estonii wyniki skoków i całych zawodów

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.