Znamy mistrzów Polski w saneczkarstwie

fot.rehasport.pl

fot.rehasport.pl

Polscy saneczkarze oficjalnie zakończyli sezon podczas mistrzostw Polski. Zawody odbyły się na torze w łotewskiej Siguldzie. Złote medale zdobyli Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski i dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Rezultaty te nie są niespodziankami.

Walkę o tytuł mistrzyni Polski w jedynkach stoczyły Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn. Lepsza spośród naszych zawodniczek startujących w Pucharze Świata okazała się Kuls-Kusyk. Brązowy medal wywalczyła Natalia Jamróz, która startuje w zawodach Pucharu Świata Juniorów.

W jedynkach mężczyzn wygrał Maciej Kurowski. Końcówka sezonu dla polskiego saneczkarza jest udana, gdyż niedawno na igrzyskach olimpijskich zajął 19. miejsce. Kurowski rok temu nie startował w mistrzostwach Polski, a dzisiaj odzyskał tytuł. Srebrny medal wywalczył Mateusz Sochowicz, a brąz zdobył obrońca tytułu Wojciech Chmielewski.

W rywalizacji dwójek nie było mocnych na Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. Najlepsza polska dwójka pokonała duety Artur Petyniak/Adam Wanielista i Jakub Karaś/Mateusz Karaś. Dwójka Petyniak/Wanielista zakończyła tym startem karierę. Artur Petyniak i Adam Wanielista na koniec kariery zdobyli razem z Ewą Kuls-Kusyk i Maciejem Kurowskim złoto w zmaganiach drużynowych.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.