Znamy kalendarz Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie na sezon 2018/19

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. Eurosport

Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF) przedstawiła kalendarz na sezon 2018/19. Rywalizacja rozpocznie się w grudniu, a zakończy mistrzostwami świata w marcu.

Do kalendarza Pucharu Świata po bardzo długiej przerwie powróci Sigulda. Zmagania w Łotwie zostaną rozegrane od 7 do 9 grudnia. W Siguldzie nie odbędą się zawody czwórek, a dwukrotnie rywalizować będą zawodnicy w bobslejowych dwójkach. Do odwrotnej sytuacji dojdzie tydzień później. W Winterbergu odbędą się 2 rundy zawodów czwórek, a nie będzie dwójek.

Potem po przerwie świątecznej odbędą się zawody w Altenbergu. Również w styczniu bobsleiści i skeletoniści rywalizować będą o pucharowe punkty w Konigssee, Innsbrucku i Sankt Moritz. Potem Puchar Świata przeniesie się za ocean do Lake Placid i Calgary. Zwieńczeniem sezonu będą mistrzostwa świata, które odbędą się na początku marca w kanadyjskim Whistler. Właśnie na tym torze, który jest najszybszym torem na świecie trenują teraz polscy bobsleiści: Mateusz Luty, Arnold Zdębiak i Grzegorz Kossakowski.

Kalendarz Pucharu Świata 2018/19

źródło: ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.