Znamy kalendarz centralny PZN w biegach narciarskich na najbliższy sezon

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Polski Związek Narciarski przedstawił centralny kalendarz w biegach narciarskich na sezon 2020/2021. Punktem kulminacyjnym nadchodzącej zimy będą mistrzostwa świata seniorów, których gospodarzem będzie niemiecki Oberstdorf. Wciąż nie są znane data i miejsce rozgrywania juniorskiego czempionatu.

Jak wynika z opublikowanego przez Polski Związek Narciarski kalendarza, zmagania biegaczy i biegaczek zainaugurowane zostaną 5 grudnia bieżącego roku w Zakopanem zawodami o Puchar Grupy Azoty. Przez kolejne dwa tygodnie odbywać się będą biegi w ramach cyklu Slavic Cup. Przed samymi świętami zawodnicy i zawodniczki ponownie mają gościć w Zakopanem, gdzie kibice będą dopingować swych ulubieńców walczących o kolejne punkty do Pucharu Grupy Azoty. W tym samym terminie (22-24 grudnia) planowane jest przeprowadzenie Mistrzostw Polski.

Na przełomie stycznia i lutego 2021 roku biegacze i biegaczki narciarskie powrócą na trasy, by w Klikuszowej powalczyć o miano mistrzów Polski w kategorii młodzików. Następnie zaplanowano rozegranie kolejnych zawodów z cyklu Pucharu Grupy Azoty, których gospodarzami mają być Tomaszów Lubelski oraz Ustrzyki Dolne. Niedługo po nich (tj. w dniach 20-21 lutego 2021 roku) w słowackim Gierlachowie zaplanowano zmagania cyklu Slavic Cup.

Punktem kulminacyjnym zimy 2020/2021 będą seniorskie mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które w dniach 23 lutego – 7 marca odbędą się w niemieckim Oberstdorfie. Czy, i ewentualnie kiedy, o medale powalczą również juniorzy, tego niestety wciąż nie wiemy.

Równolegle do czempionatu seniorów rozgrywać się będą Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. Imprezy te mają odbywać się od 1 do 6 marca 2021 roku na terenie województwa małopolskiego. Następnie zawodnicy i zawodniczki rywalizować mają w Wiśle Kubalonce w ramach Pucharu Grupy Azoty oraz cyklu Slavic Cup. Tydzień później (tj. 27-28 marca 2021 roku) w słowackiej Kremnicy zaplanowano ostatnie w sezonie biegi, po zakończeniu których poznamy tryumfatorów zmagań Slavic Cup.

Kalendarz centralny PZN w biegach narciarskich na sezon 2020/2021

Źródło: PZN