Zmiany w PŚ kobiet, będzie pierwszy konkurs drużynowy

sara takanashi


W sezonie 2017/2018 czekają nas zmiany w skokach narciarskich kobiet. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, iż po raz pierwszy w kobiecym cyklu Pucharu Świata pojawią się zawody drużynowe. 

Do tej pory kobiety w Pucharze Świata rywalizowały jedynie w zawodach indywidualnych oraz konkursach mieszanych. Od kolejnego sezonu ma się to zmienić. Pierwszy w historii drużynowy konkurs pań zaplanowano na 16 grudnia na skoczni w niemieckim Hinterzarten. Agnieszka Baczkowska, na co dzień pracująca przy organizacji żeńskich konkursów, w rozmowie z Przeglądem Sportowym przyznała, że ta dyscyplina rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego od pewnego czasu planowano włączenie do cyklu zawodów drużynowych, z liczbą czterech zawodniczek. – Myślę, że jest co najmniej 10 kadr, które na pewno wystawiłyby drużynę. Tego tak nie widać, jak u mężczyzn, ale skokami kobiet zajmuje się naprawdę wiele państw. Są takie, gdzie panie cieszą się zresztą większym zainteresowaniem i prezentują wyższy poziom, m.in. Rumunia czy Stany Zjednoczone. Nawet Kanadyjki miałyby cztery chętne do skakania. Nie ma więc żadnych przeszkód, by dłużej z tym czekać, zwłaszcza że trenerzy i działacze od jakiegoś czasu wypytują FIS o taki format – mówiła Baczkowska.

Czas pokaże czy Polska będzie w stanie wystawić czteroosobowy skład do żeńskiego konkursu drużynowego. W minionym sezonie do kadry należały tylko trzy zawodniczki. Nie znany jest jeszcze los kadry naszych skoczkiń na przyszły sezon. Sytuacja jednak nie wygląda kolorowo. Trener Sławomir Hankus już w trakcie sezonu alarmował o złej sytuacji polskich zawodniczek. W Pucharze Świata występowały sporadycznie, nie wystartowały również na Mistrzostwach Świata w Lahti. Jak kadra będzie wyglądała w następnym sezonie dowiemy się niebawem, gdy Polski Związek Narciarski ogłosi składy wszystkich kadr.

źródło: przegladsportowy.pl 

1 thought on “Zmiany w PŚ kobiet, będzie pierwszy konkurs drużynowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.