“Złote narty” dla Viktorii Rebensburg oraz Felixa Neureuthera

fot. Walter Schmid / Skiweltcup.TV

fot. Walter Schmid / Skiweltcup.TV

Viktoria Rebensburg oraz Felix Neureuther to kolejni laureaci prestiżowej nagrody „Złotych Nart” przyznawanej przez Niemiecki Związek Narciarski za szczególne osiągnięcia w minionym sezonie w różnych dyscyplinach zimowych.  

Od momentu powstania Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) co roku wyróżnia się sportowców danych dyscyplin zimowych za wybitne osiągnięcia ostatniego sezonu. „Złote Narty” są najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez niemiecką federację.

W tym roku wyróżnienie to zostało przyznane Viktorii Rebensburg oraz Felixowi Neureutherowi. Viktoria Rebensburg w minionym sezonie Pucharu Świata czternaście razy meldowała się w czołowej dziesiątce zawodów, w tym dwukrotnie na drugim stopniu podium. Na Mistrzostwach Świata w St. Moritz Viktoria zajęła czwartą pozycję w supergigancie.

Felix Neureuther, podobnie jak Viktoria, pucharowe zawody w czołowej dziesiątce zakończył czternastokrotnie, w tym sześć razy plasując się na podium. Oprócz tego niemiecki alpejczyk na Mistrzostwach Świata wywalczył brązowy medal w slalomie.

Źródło: skionline.ch 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: