Złote medale mistrzostw Szwecji dla Ebby Andersson i Calle Halfvarssona

fot. svt.se

fot. svt.se

Ebba Andersson i Calle Halfvarsson zostali mistrzami kraju na dystansie 10 i 15 kilometrów stylem klasycznym podczas czempionatu Szwecji, który odbywa się w Sundsvall. Zarówno 21-latka, jak i 29-latek nie mieli większych problemów z wywalczeniem złotych krążków.

Ebba Andersson była jedną z faworytek rywalizacji na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, ale chyba mało kto przypuszczał, że jej przewaga nad rywalkami z krajowego podwórka będzie aż tak duża. 21-latka rozpoczęła spokojnie, ale na kolejnych punktach pomiaru powiększała swój zapas czasowy nad pozostałymi biegaczkami. Ostatecznie Szwedka minęła linię mety z wynikiem 29:50,4 i zdobyła pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw kraju. Na drugim miejscu finiszowała Charlotte Kalla, która przegrała z Andersson o ponad minutę. Brązowy medal wywalczyła Evelina Settlin (+1:39,3).

Na starcie zabrakło m.in.: Fridy Karlsson, Mai Dahlqvist i Idy Ingemarsdotter, które skarżyły się na problemy zdrowotne i wolały przygotować się do występu w pozostałych biegach mistrzostw Szwecji.

Wyniki biegu kobiet

Czwarty w karierze tytuł mistrza kraju wywalczył w Sundsvall Calle Halfvarsson. 29-latek mieszkający na co dzień w Falun był dziś zdecydowanie najlepiej dysponowany i drugiego na mecie Daniela Rickardssona wyprzedził o 47 sekund. Dla doświadczonego Szweda dzisiejsze srebro było dwudziestym pierwszym w karierze medalem mistrzostw kraju. Brązowy krążek wywalczył w Sundsvall Jens Burman, który przegrał z Halfvarssonem o 55 sekund. Czwarty na mecie był 20-latek Eric Rosjoe, a piąty Jonas Eriksson. W czołowej dziesiątce znaleźli się także: Oskar Svensson, Gabriel Thorn, Fredrik Andersson, Eddie Edstroem i Tiio Soederhielm.

Wyniki biegu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.