Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie: Występy Polaków czwartego dnia w narciarstwie alpejskim i biathlonie

fot. Mariusz Krzemiński / mariuszkrzeminski.pl

fot. Mariusz Krzemiński / mariuszkrzeminski.pl

Wtorkowe zmagania na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pjongczang nie przyniosły Polakom medali. Najwyżej uplasował się Maciej Krężel, który w superkombinacji zajął szóste miejsce. O krążki w Alpensia Biathlon Centre walczyli także biathloniści.

W narciarstwie alpejskim Polskę reprezentowali dziś Maciej Krężel (wspólnie z przewodniczką Anną Ogarzyńską) w kategorii osób z niepełnosprawnością wzrokową, a  także Igor Sikorski, który znajduje się w grupie zawodników jeżdżących w pozycji siedzącej.

Maciej Krężel w pierwszej konkurencji superkombinacji, super-G, zajął dziesiąte miejsce. W slalomie Polak pojechał na miarę swoich możliwości i wykorzystało to, że z rywalizacji odpadli faworyci: Słowak Jakub Krako i Rosjanin Ivan Frantsev, startujący w Pjongczang pod neutralną flagą. Ostatecznie Krężel i Anna Ogarzyńska zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu. Złoto wywalczył Miroslav Haraus (przewdonik Maros Hudik), srebro Yon Santacana Maiztegui z Hiszpanii (przewodnik Miguel Galindo Garces), a brąz Olimpijczyk z Rosji Valerii Redkozubow (przewodnik Jewgienij Geroew).

Superkombinacja mężczyzn – zawodnicy z niepełnosprawnością wzrokową

Drugi z polskich alpejczyków, Igor Sikorski, nie ukończył pierwszego przejazdu i nie został sklasyfikowany. Złoty medal w superkombinacji zawodników jeżdżących w pozycji siedzącej zdobył Holender Jeroen Kampschreur, srebrny Francuz Frederic Francois, a brązowy Jesper Pedersen z Norwegii.

Superkombinacja mężczyzn – zawodnicy jeżdżący w pozycji siedzącej

Wtorek był także kolejnym dniem zmagań dla biathlonistów, którzy tym razem rywalizowali w biegach pościgowych. Polskę reprezentowało troje sportowców: Iweta Faron, Kamil Rosiek i Piotr Garbowski.

W biegu na 10 kilometrów biathlonistek ósme miejsce zajęła Iweta Faron. Polka w sobotnim sprincie zajęła ostatnie miejsce, głównie ze względu na problemy z karabinem. 19-letnia biathlonistka musiała pożyczyć sprzęt od Kamila Rośka, ale nowy karabin nie był przystosowany do jej niepełnosprawności. Dziś Faron zaprezentowała się nieco lepiej i finiszowała na ósmej pozycji ze stratą ośmiu minut i 33 sekund do zwyciężczyni.

Zmagania biathlonistek zdominowały Olimpijki z Rosji. Złoto zdobyła Jekaterina Rumyantseva, srebro Anna Milenina, a brąz Ukrainka Liudmiła Liashenko.

Wyniki biegu na 10 km – biathlon na stojąco

W grupie zawodników startujących na siedząco 15. miejsce zajął Kamil Rosiek. Polak pudłował aż pięciokrotnie i do triumfatora stracił niemal jedenaście minut. Tytuł mistrza olimpijskiego wywalczył bezbłędny na strzelnicy Ukrainiec Taras Red. Srebro i brąz przypadło w udziale Amerykanom. Drugi był Daniel Cnossen, a trzeci Andrew Soule.

Wyniki biegu na 12,5 km – biathlon na siedząco

W grupie zawodników niedowidzących 12. miejsce zajął Piotr Garbowski startujący z przewodnikiem Jakubem  Twardowskim. Polak miał szanse na lepszy wynik, ale jedenaście niecelnych strzałów sprawiło, że musiał się zadowolić lokatą poza czołową dziesiątką.

Złoto zdobył Białorusin Jurij Hołub (przewodnik Dzmitry Budzilovich), srebro Ukrainiec Oleksandr Kazik (przewodnik Sergiy Kucheryaviy), a brąz Iurii Utkin (przewodnik Ruslan Perekhoda).

Wyniki biegu na 12,5 km – grupa z niepełnosprawnością wzrokową

Źródło: pyeongchang2018.com, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.