Zielone światło dla zawodów PŚ w Engelbergu

weltcup-engelberg.ch

(fot. Toto Marti, weltcup-engelberg.ch)

Zawody Pucharu Świata zaplanowane na dni 15-16 grudnia w szwajcarskim Engelbergu odbędą się. Tak informują w materiale prasowym organizatorzy konkursów, którzy gościli dziś na skoczni Titlis delegację z FIS-u, która przeprowadziła kontrolę śniegu.W ostatnich dniach w polskich mediach coraz więcej pojawiało się informacji z dywagacjami na temat możliwości rozegrania przyszłotygodniowych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Jednak wyniki kontroli śniegu przeprowadzonej tam dzisiaj przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) okazały się być pozytywne, dzięki czemu już dziś wiemy, że zaplanowane na przyszły weekend zawody PŚ w szwajcarskiej miejscowości dojdą do skutku.

Skocznię razem z delegatami FIS-u wizytował też trener kadry Szwajcarii Berni Schoedler. – Przy pracach nad przygotowaniem skoczni już została wykonana niesamowita robota – przyznał. – Wysokie temperatury zmusiły organizatorów do pracowania mocniej i szybciej niż przewidywali, ale to się opłaciło – przekonywał 47-letni szkoleniowiec. Do rozprowadzenia po zeskoku skoczni przygotowano 4000 kubików śniegu – wymaganą ilość do przeprowadzenia tu zawodów PŚ. Przez to fani skoków, jak zapewniają organizatorzy, mogą już się szykować na kolejne zawody cyklu. Prognozy pogody są korzystne – w Szwajcarii spodziewane  są niższe temperatury oraz śnieg, który poza skocznią ma okryć także sam Engelberg.

Zawody w Engelbergu rozpoczną się w piątek 14 grudnia, gdy rozegrane zostaną dwie serie treningowe oraz kwalifikacje. W sobotę i niedzielę odbędą się konkursy indywidualne – odpowiednio o 15 i 14:15. W rozmowie z organizatorami nie uzyskaliśmy odpowiedzi na temat ewentualnego piątkowego konkursu, który mógłby się tu odbyć zamiast odwołanej rywalizacji w Titisee-Neustadt, więc prawdopodobnie ten temat pomiędzy nimi, a FIS, nie był poruszany.

Źródło: weltcup-engelberg.ch/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.