Zielone światło dla Pucharu Świata w Sölden

fot. Tom Kelly / CC BY ND

W ostatni weekend października oficjalnie rozpoczniemy zimę. Inauguracja Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim zagości w Sölden. Dziś specjalna komisja dała tym zawodom zielone światło.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby inauguracja Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim odbyła się zgodnie z planem. W Sölden gościła dzisiaj specjalna komisja. W jej skład weszli: oddelegowany przez FIS Markus Mayr, były zawodnik narciarstwa dowolnego Isidor Grüner oraz dyrektor konkursów Rainer Gstrein. – Nie mogło być lepiej – ocenił tegoroczne przygotowania Grüner. Wystarczające opady śniegu i odpowiednie temperatury zapewniły idealne warunki. Organizatorzy poinformowali też, że zmodyfikowali także końcówkę trasy. Nie jest ona teraz płaska a bardziej stroma. Pozwoli to zawodnikom na zwiększenie prędkości.

Prognozy pogody na zawody inaugurujące sezon są bardzo dobrze. Tradycyjnie zaplanowano slalom gigant kobiet w sobotę a dzień później mężczyzn. Oba konkursy rozpoczną się o 10:00 a drugie przejazdy o 13:00. Organizatorzy przypominają, że w nocy z 28. na 29. października przestawiamy zegarki. Jeśli kibice chcą oglądać zawody, nie mogą o tym zapomnieć.

Źródło: skionline.ski

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.