Zielone światło dla PŚ w Levi

fot. Gareth James / CC BY NC

fot. Gareth James / CC BY NC

Pomimo niezwykle wysokich jak na początek listopada temperatur, fińskie Levi gotowe jest na Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Przeprowadzona w ostatnim tygodniu kontrola FIS nie wykazała żadnych problemów, dlatego możemy odliczać już dni do kolejnych zawodów tego prestiżowego cyklu.

Podczas gdy w Polsce wciąż nie pojawił się śnieg, nie licząc oczywiście górskich szczytów, zima w Finlandii trwa w najlepsze. Stoki pokryte są wystarczającą ilością białego puchu, co ostatecznie potwierdzili działacze z FIS-u, którzy wydali pozytywną opinię na temat rozegrania tutaj kolejnych zawodów z cyklu Pucharu Świata. Wiosną tego roku organizatorzy wyścigu postanowili zabezpieczyć ponad 40,000 metrów sześciennych śniegu, co bardzo pomogło im w tegorocznych przygotowaniach, bowiem trasa, na której już niedługo będą rywalizować najlepsi narciarze na świecie, jest pokryta w osiemdziesięciu procentach naturalnym puchem. Co więcej, zapowiadane przez synoptyków ujemne temperatury na najbliższe dni z pewnością tylko pomogą w dalszych staraniach.

– Trasa wyścigu została zamknięta, nie chcemy ryzykować jej uszkodzenia – mówił Petri Tuomikoski, dyrektor komitetu organizacyjnego. – Codziennie monitorujemy warunki, jakie na niej panują i mogę potwierdzić, że na tę chwilę wszystko jest jak najbardziej w porządku.

FIS również bardzo pozytywnie wypowiada się o tej fińskiej miejscowości. – Osoby odpowiedzialne za przygotowanie stoku mogą być bardzo dumne – chwalił Markus Mayr, członek FIS-u. – Przemyślane inwestycje, odpowiedzialne zarządzanie zasobami śnieżnymi i oczywiście pasja to kluczowe rzeczy do sukcesu. Na pewno Levi czeka jeszcze dużo pracy przed rozpoczęciem zawodów, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z ich starań.

17 listopada na trasę slalomu ruszą panie. Dzień później, w niedzielę, do rywalizacji po raz pierwszy w tym sezonie przystąpią mężczyźni.

Źródło: www.fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.