Zdyskwalifikowani Rosjanie nie wystartują w Pucharze Świata? FIS musi jak najszybciej podjąć decyzję

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) będzie musiała w trybie przyspieszonym przeprowadzić postępowanie, podczas którego zadecyduje o tym czy rosyjscy biegacze zdyskwalifikowani przez MKOL będą mogli startować w rozpoczynającym się 24 listopada Pucharze Świata.

Ostatnie tygodnie nie są udane dla rosyjskich biegaczy. Najpierw zdyskwalifikowano Aleksandra Legkowa i Jewgienija Biełowa. Pierwszy z biegaczy stracił złoty medal wywalczony na dystansie 50 kilometrów stylem dowolnym podczas igrzysk olimpijskich w Soczi i srebro w rywalizacji sztafet z tej samej imprezy. Dziś do tego grona dołączył kolejny z medalistów olimpijskich, a mianowicie Maksim Wylegżanin. Reprezentant Sbornej był wicemistrzem olimpijskim w biegu na 50 km i sprincie drużynowym z Nikitą Krukowem, dlatego oba krążki zostały mu zabrane. Na cenzurowanym znaleźli się również: Aleksiej Pietuchow, Jewgienija Szapowałowa i Julia Iwanowa. Ci sportowcy nie będą mieli już możliwości startów w zawodach pod egidą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a to oznacza, że już nigdy nie wystartują na igrzyskach olimpijskich.

Teraz decyzję w sprawie rosyjskich biegaczy będzie musiała podjąć Międzynarodowa Federacja Narciarska, która zadecyduje czy reprezentanci Sbornej będą mogli wystartować w rozpoczynającym się za dwa tygodnie Pucharze Świata. – FIS otrzymał decyzję MKOL-u w sprawie Julii Iwanowej, Jewgienij Szapowałowej, Aleksieja Pietuchowa i Maksima Wylegżanina. Wszystkie sześć przypadków, ze sprawą Aleksandra Legkowa i Jewgienija Biełowa włącznie, zostanie rozpatrzone przez Panel Antydopingowy FIS-u. Sportowcy otrzymają prawo do procesu, ale przesłuchania będą odbywać się w trybie przyspieszonym. Podczas przesłuchań FIS weźmie pod uwagę fakt, że pod koniec listopada rozpoczyna się Puchar Świata – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.