Zdobył wreszcie Kryształową Kulę i koniec. Niemiecki mistrz odstawia sanki

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

To jedna z najważniejszych informacji w przerwie między sezonami w saneczkarstwie. Oficjalnie karierę zakończył mistrz olimpijski z Pekinu, Johannes Ludwig. I to po tym, jak pierwszy raz wygrał Puchar Świata. 

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Kariera pełna sukcesów

Okazało się, że igrzyska olimpijskie w Pekinie były ostatnimi zawodami w karierze Johannesa Ludwiga. Tym samym 36-letni saneczkarz zakończył przygodę z zawodowym sportem na samym szczycie. Niemiec na igrzyskach zdominował rywalizację w jedynkach. Wywalczył także złoto w zawodach drużynowych, broniąc z kolegami z kadry tytuł z Pjongczangu. Na igrzyskach w 2018 roku zajął także trzecie miejsce w zmaganiach indywidualnych. Ludwig został także triumfatorem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2021/22.

Trudne pożegnanie

Dla Johannesa Ludwiga decyzja o zakończeniu kariery nie przyszła łatwo. – Saneczkarstwo jest podstawą mojego życia, od kiedy miałem sześć lat. Przez 30 lat żyłem tym sportem codziennie, co wymagało wielu wyrzeczeń. Nauczyłem się, że w sporcie wyczynowym najważniejsze są wytrwałość i wiara we własne możliwości. Dziękuję wszystkim, którzy przeżywali ze mną to wszystko, szczególnie rodzinie i trenerom. Nie mogę się doczekać nowego etapu w moim życiu. Dalej będę pracować w policji, ale teraz spędzę więcej czasu z rodziną. Nie mogę się doczekać lata, które spędzę z moimi dziećmi – przyznał mistrz olimpijski w komunikacie prasowym.

źródło: fil-luge.org