Zawody Pucharu Świata w Szkocji staną się faktem

Szkocki Edynburg będzie jednym z miast, które ma gościć zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2019/2020 podczas nowego touru, o którego organizację starała się Międzynarodowa Federacja Narciarska. Impreza ta ma się odbywać w sezonach bez mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Międzynarodowa Federacja Narciarska od kilku lat stara się znaleźć sposób na to, aby w sezonie bez imprezy mistrzowskiej zorganizować zawody, które przyciągną kibiców i zawodników. Stałym punktem w kalendarzu jest Tour de Ski, ale cykl ten odbywa się na przełomie grudnia i stycznia. W 2016 roku Puchar Świata gościł w Kanadzie, gdzie odbył się Ski Tour Canada, który jednak nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Dzięki temu w sezonie 2019/2020 swoją szanse otrzyma trio Szwecji, Norwegii i… Szkocji.

Ofertę Szwecji, Norwegii i Szkocji zaakceptowano podczas spotkania w słoweńskim Portorož. Zawody zostały zaplanowane na luty 2020 roku, a pierwszy etap odbędzie się w Edynburgu. Następnie cykl przeniesie się do znanego z biathlonowego Pucharu Świata Oestersund i kojarzonego z Visma Ski Classics Are. Kolejny etap ma zacząć się w szwedzkim Storlien a zakończyć w norweskim Meraker. Finał ma należeć do Trondheim.

Źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.