Zawody FIS w kombinacji wracają do Polski

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przedstawiła projekt kalendarza w kombinacji norweskiej na Letnie Grand Prix i sezon zimowy 2020/21. W Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów oraz zawody Pucharu Kontynentalnego.

W Zakopanem w dniach od 1 do 7 lutego 2021 roku odbędą się mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. To jednak nie jedyne zawody w kombinacji norweskiej, które odbędą się w przyszłym sezonie w Polsce. W naszym kraju 9 i 10 stycznia rozegrane zostaną zmagania Pucharu Kontynentalnego mężczyzn i kobiet. Dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana.

Puchar Kontynentalny

Najważniejszym punktem sezonu będą mistrzostwa świata w Oberstdorfie, które odbędą się od 23 lutego do 7 marca. Sezon Pucharu Świata ma się rozpocząć 27 listopada w Ruce. Pod koniec stycznia rozegrane zostaną prestiżowe zmagania Seefeld Nordic Triple. Nowością w kalendarzu będą zawody w Pekinie, podczas których przetestowane zostaną obiekty Igrzysk Olimpijskich. Dwie lokalizacje karuzeli Pucharu Świata nie są jeszcze znane. W kalendarzu nie będzie jednak wielkich zmian. Rywalizacja w kombinacji norweskiej zawita do znanych miejsc, takich jak Lillehammer, Ramsau, Lahti, Val di Fiemme i Oslo. Finał sezonu ma być rozegrany 20 i 21 marca w Schonach.

Puchar Świata

W sezonie 2020/21 po raz pierwszy rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata kobiet. Panie w zawodach tej rangi wystartują 4 i 5 grudnia w Lillehammer, 2 i 3 lutego w Otepaa oraz 20 marca w Schonach. Kobiety rywalizować będą także o medale na mistrzostwach świata. Cykl Pucharu Kontynentalnego zostanie rozegrany w pięciu lokalizacjach, w tym w Polsce.

Zawody kobiet

Pod znakiem zapytania stoi cykl Letniego Grand Prix. Jeśli pandemia koronawirusa się zakończy, to letnie zmagania odbędą się na przełomie sierpnia i września. Cykl zainaugurują zawody mieszane w Oberhof. Rywalizacja odbędzie się również w Oberwiesenthal, Oberstdorfie i Tschagguns. W Austrii, czyli podczas ostatnich zmagań wystartują tylko mężczyźni.

Letnie Grand Prix 2020

źródło: fis-ski.com