Zapowiedź weekendu w saneczkarstwie, skeletonie i bobslejach

fot.bi.gazeta.pl/

fot.bi.gazeta.pl/

To już ostatnia taka zapowiedź w tym sezonie. Oprócz igrzysk olimpijskich nie zostaną już rozegrane żadne inne ważne zawody w sportach saneczkarskich. Najważniejszym punktem tego weekendu będzie finał Pucharu Świata w saneczkarstwie w Siguldzie, który będzie również mistrzostwami Europy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata została tylko jedna niewiadoma. Kto wygra rywalizację w jedynkach mężczyzn? Liderem jest Felix Loch, który ma niewielką przewagę nad Wolfgangiem Kindlem. W dwójkach kryształową kulę zapewnili sobie Toni Eggert/Sascha Benecken, a w jedynkach kobiet wygrała Natalie Geisenberger. Stawkę zawodów na torze w Łotwie podkreśla fakt, że będą to również mistrzostwa Europy. Rok temu w Konigssee triumfowali: Tobias Wendl/Tobias Arlt, Siemion Pawliczenko, Natalie Geisenberger i sztafeta Niemiec.

Tor w Siguldzie rządzi się swoimi prawami, gdyż jest bardzo trudny. Na szczęście znają go dobrze reprezentanci Polski, którzy tutaj trenują. Liczymy na dobre indywidualne starty Ewy Kuls-Kusyk, Natalii Wojtuściszyn, Macieja Kurowskiego, Mateusza Sochowicza i dwójki Chmielewski/Kowalewski oraz na przynajmniej 6. miejsce w sztafecie w klasyfikacji mistrzostw Europy. Tor w Siguldzie liczy 16 zakrętów dla jedynek mężczyzn oraz 13 zakrętów dla jedynek kobiet i dwójek.

fot. fil-luge.org

“Tor w Siguldzie należy do dosyć ciężkich torów. Mało, która nacja lubi tu jeździć. Tor jest wymagający, nie można nawet na chwilę stracić koncentracji. Myślę, że najtrudniejsze momenty to wyjazd z 11,14,15 ten ostatni jest najtrudniejszy, bo dochodzi tam do przeciążenia nawet 10G. Tor jest świetnie przygotowany i jestem pewien, że to będę świetne zawody. Rok temu uzyskaliśmy tutaj 9. miejsce i chcielibyśmy to poprawić” – powiedział o tym torze Wojciech Chmielewski.

Luge - Sigulda POV

Program zawodów w Siguldzie i plan transmisji:

Sobota 27 stycznia:

08:40 dwójki 1. ślizg (FIL TV)
10:00 dwójki 2. ślizg (FIL TV)
11:20 jedynki kobiet 1. ślizg (FIL TV)
12:40 jedynki kobiet 2. ślizg (FIL TV)
15:45 premiera w Eurosporcie2

Niedziela 28 stycznia:

08:15 jedynki mężczyzn 1. ślizg (FIL TV)
09:50 jedynki mężczyzn 2. ślizg (FIL TV)
11:20 sprinty (FIL TV)
13:50 sztafeta (FIL TV)
19:00 premiera w Eurosporcie2

Listy startowe

Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn

Dwójki

W Sankt Moritz odbywają się również mistrzostwa świata juniorów w skeletonie i w bobslejach z udziałem reprezentantów Polski.

źródło: informacja własna/ibsf.org/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.