Zakopane może powalczyć o MŚ 2027. W niedzielę doszło do ważnej rozmowy

fot. Sportsinwinter.pl

fot. Sportsinwinter.pl

Puchar Świata w Zakopanem kolejny raz zakończył się sukcesem organizacyjnym. W stolicy polskich Tatr znów zachwyciła publiczność, a komitet myśli o kolejnych ważnych zawodach.

Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego potwierdził w rozmowie ze Sportsinwinter.pl, że w niedzielę doszło do ważnych rozmów o Mistrzostwach Świata w narciarskie klasycznym 2027. – Dzisiaj rozmawiałem na ten temat z dyrektorem Pucharu Świata Walterem Hoferem i Sandro Pertile, który ma go zastąpić w nowym sezonie – przyznał Andrzej Kozak. – Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale myślę, że wkrótce ona będzie. Musimy jednak podjąć ją wspólnie z miastem, bo takie są zasady – dodawał prezes TZN.

Do organizacji zawodów tej rangi potrzeba jednak dłuższych tras biegowych. Tym odnowionym brakuje 1300 metrów, aby spełniały wymogi mistrzostw świata. – Obecne wystarczą na przeprowadzenie juniorskiego czempionatu – tłumaczył nam Kozak. A taka impreza rozegrana ma być pod Tatrami za rok. Został już powołany komitet organizacyjny, ale wciąż nie można powiedzieć, że MŚJ zagoszczą tam na pewno. – Pewne to jest, że ja umrę – mówił z uśmiechem Andrzej Kozak. – Kwestia jest tego typu, czy wykonawca skończy na czas budowę kompleksu Średniej Krokwi. COS podpisał z nimi umowę do końca lipca przyszłego roku, a zawody mamy zimą. To jest tylko taki jeden mały problem – dodawał prezes.

Dotychczas Zakopane organizowało Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym trzykrotnie. Ostatni raz raz w 1962 roku. Później zimowa stolica Polski chciała sprowadzić walkę o medale do siebie w latach 2011-2017. Cztery razy z rzędu jednak przegrała. Teraz mówi się, że szanse mogą być większe. Infrastruktura w jednym z ulubionych miast skoczków jest już niemal całkowicie odbudowana. Zupełnie inaczej niż przed laty.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.