Zakończył się obóz polskich kombinatorów w Wałczu

nartorolki_biegi_kombinacjaKolejny okres przygotowań do nowego sezonu reprezentacja Polski w kombinacji norweskiej spędziła w Wałczu. Obóz szkoleniowy trwał od 16 do 26 września.

Podopieczni Mateusza Wantuloka w składzie Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Szczepan Kupczak i Paweł Twardosz. trenowali ostatnio w Wałczu. Podstawą były treningi biegowe na nartorolkach, które odbyła trójka zawodników. Z powodu kontuzji barku na rowerze trenował Szczepan Kupczak. Inne zajęcia reprezentantów Polski zlokalizowane były na bieżni, siłownii oraz hali sportowej.

Polscy kombinatorzy jeździli również na nartach wodnych, pływali kajakach na jeziorze, a największymi atrakcjami były paintball i spływ kajakowy po Piławie. Ważne dla zawodników były testy, które przeprowadzone zostały przy pomocy ergometru narciarskiego. Zmęczeni po testach i treningach sportowcy mogli zregenerować się w kriokomorze lub podczas odnowy biologicznej.

Zgrupowanie odbyło się zgodnie z przewidywaniami trenera Wantuloka. W ekipie panowała dobra atmosfera, której budowaniu służyły spływ kajakowy i paintball. Coraz bliża się wielkimi krokami, liczymy na to, że Polacy dobrze się do niego przygotują.

źródło:pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.