Wystartował Raw Air Challenge. Robert Johansson i Eirin Maria Kvandal najlepsi na otwarcie

fot. P. Ślezińska

Pierwszy dzień zmagań z cyklu Raw Air Challenge upłynął pod znakiem eliminacji. Spośród stawki zgłoszonych zawodników sukcesywnie eliminowano połowę z nich, aby w finale dwójka najlepszych powalczyła o zwycięstwo.

Na stracie rywalizacji mężczyzn stanęło 25 skoczków, których zmagania trwały aż pięć serii. W finale rozgrywanym w Lillehammer oglądaliśmy pojedynek Roberta Johansson z Mariusem Lindvikiem. Chociaż obaj panowie w rozstrzygającej kolejce uzyskali 130,5 metra, to dzięki przewadze punktowej zdobytej w poprzednich seriach, po laur zwycięstwa sięgną posiadacz słynnych wąsów, Johansson.

W konkursie pań sześć zgłoszonych skoczkiń oddało po trzy próby. Po podliczeniu punktacji ogłoszono triumf Eirin Marii Kvandal, której wyższość musiała uznać utytułowana Silje Opseth. Na rozbiegu ze względu na problemy zdrowotne zabrakło Maren Lundby.

W tym wyjątkowym turnieju skoki oceniane są według specjalnych zasad. W dzisiejszych konkursach punkty przyznawano za uzyskane odległości (honorując kompensaty za wiatr oraz belkę) oraz telemark. Sędziowie nie przyznawali punktów stricte za styl.

Już jutro kolejny etap norweskiej rywalizacji, czyli skoki do celu.

Pełne wyniki konkursów

Źródło: informacja własna