Wystartował cykl World Sprint Series. W Oestersund najlepsi Norwegowie

redbull.com

redbull.com

Dzisiaj w szwedzkiej miejscowości Oestersund odbyły się inauguracyjne zawody cyklu World Sprint Series. Na stumetrowej trasie najszybsi okazali się reprezentanci Norwegii: Marte Nordlunde oraz Ludvig Jensen.

World Sprint Series to nowy cykl rywalizacji biegaczy na krótkich, stumetrowych trasach. W Oestersund, szwedzkiej miejscowości, w której o pierwsze triumfy za dwa tygodnie będą walczyć biathloniści, odbyły się inauguracyjne zawody. Udział wzięło łącznie 80 biegaczy – 30 kobiet i 50 mężczyzn. Zwycięstwa odnieśli Norwegowie – dwudziestodwuletnia Marte Nordlunde oraz trzydziestoletni Ludvig Jensen. U pań jak i u panów podium uzupełni reprezentanci gospodarzy – drudzy byli Linn Somskar oraz Marcus Grate, a trzeci Linn Korsgren i Ragnar Bragvin.

Można się domyślać, że te zawody z każdym startem będą zdobywać popularność. Wiele osób uważa, że format krótkich sprintów jest niezwykle interesujący, a przy tym prosty w odbiorze telewizyjnym. Kolejne sprinty zostaną rozegrane w Dreźnie, 10 stycznia. Dzień później rozpocznie się tam rywalizacja w Pucharze Świata – również w sprincie.

źródło: ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.