Wysoka oglądalność Letniego Grand Prix w Wiśle

fot. Jarosław Gracka

fot. Jarosław Gracka

Letnie Grand Prix w Wiśle kolejny raz kibice skoków mogli śledzić na antenach TVP 1 oraz TVP Sport. Nadawca chwali się wyższymi wynikami oglądalności niż w ubiegłym roku.

– Średnia widownia obu tegorocznych transmisji w TVP1 wyniosła 1,35 mln widzów i była o 80 tys. wyższa od widowni konkursu w ubiegłym roku. Udziały weekendowych relacji z Wisły wyniosły 12,2%. Z kolei w TVP Sport średnia widownia konkursu wyniosła 554 tys. widzów i była o 176 tys. większa od zeszłorocznej – czytamy na stronie publicznego nadawcy.

Wysokim wynikom telemetrycznym towarzyszyły także sukcesy polskich skoczków. Przypomnijmy bowiem, że w sobotę nasi zawodnicy w cuglach wygrali konkurs drużynowy, a w niedzielę na drugim stopniu podium stanął mistrz świata Dawid Kubacki. W najbliższy weekend zawody w Hinterzarten bez udziału najlepszych polskich skoczków, ale za to z kadrą B, której zawodnicy w większości z dobrej strony pokazali się w Wiśle. Do głosu dojdą także skoczkinie Łukasza Kruczka. Transmisję z sobotnie konkursu indywidualnego przeprowadzą TVP Sport oraz Eurosport.

Źródło: TVP/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.