Wypowiedzi polskich saneczkarzy po zawodach w Park City

fot.przegladsportowy.pl

fot.przegladsportowy.pl
fot.przegladsportowy.pl

Polscy saneczkarze i trener reprezentacji Marek Skowroński ocenili zawody Pucharu Świata w Park City.

Maciej Kurowski:

“Start w Park City oceniam na całkiem dobry z uwagi na to jakie okoliczności wystąpiły bezpośrednio przed nim. Pierwszy ślizg oceniam na bardzo dobry , nie można się przyczepić do niczego. W drugim ślizgu podczas kładzenia się do sanek nie zdążyłem się dobrze złapać za uchwyt w sankach. Spowodowało to tylko rozpaczliwą walkę o dojechanie do mety z jak najmniejszą ilością błędów, bo to naprawdę przeszkadza w jeździe. Gdyby nie ten błąd prawdopodobnie obroniłbym to 22 miejsce. Jak można zauważyć forma cały czas rośnie. Poszczególne zawody kończę coraz wyżej. Co do okoliczności to powiem krótko. Mieszkaliśmy 30 kilometrów od toru. Zaatakowała nas śnieżyca. Jechałem na tor prawie 3 godziny i ledwo zdążyłem na start. De facto wszedłem do przebieralni, kiedy miał jechać pierwszy zawodnik. Ja miałem numer dziewiąty. Proszę sobie tylko wyobrazić jaki to był stres nie wspominając ,że bez rozgrzewki. To były naprawdę wymagające zawody dla mnie. Dobrze, że tak się skończyły !”

Wojciech Chmielewski:

“Po zawodach w Park City jest lekki niedosyt, mały błąd i byliśmy parę pozycji niżej. Cieszymy się z awansu do sprintu, który wywalczyliśmy rzutem na taśmę. A sprint no co tu mówić jak by było czysto to byłaby szansa na bardzo wysokie miejsce.”

Mateusz Sochowicz:

“Tor w Park City jest jednym z przyjemniejszych na których dane mi było się ścigać. Oprócz wirażu numer 2, który jest nie do przejechania.”

Marek Skowroński (trener reprezentacji):

“Zawody poza dwójkami (1 ślizg) były ok. Trochę zimno, ale w końcu to sport zimowy. Amerykanie pokazali, że u siebie są silni. Sporo zawodników z Europy ma nie często mozliwość pojeżdżenia na torach za oceanem.”

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.