Wyniki weekendowych MP na nartorolkach

fot. odzn.pl

fot. odzn.pl
fot. odzn.pl

W ubiegły weekend (10 i 11 września) odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów na nartorolkach. W Sobieszowie (Jelenia Góra) miały również miejsce Mistrzostwa Dolnego Śląska. Zawodnicy zmierzyli się w biegach na dystansach od 4 km do 12 km techniką dowolną oraz w biegu pod górę stylem klasycznym.
W sobotnich zmaganiach spośród Seniorek zwyciężyła Anna Staręga (UKS Rawa Siedlce) przed Marcelą Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) i Katarzyną Stokfisz (AZS AWF Katowice). Z kolei wśród Seniorów wygrał Czech Jan Bartoń, a tuż za nim uplasował się Tomasz Jurczak z MUKN Pod Stróżą Miszkowce. W kategorii Juniorka A najlepsza była Katerina Janatova (Czeszka), która  startowała poza konkurencją. Najlepsza z Polek okazała się Róża Łyjak z MKS Karkonosze Jelenia Góra. W tej samej kategorii spośród panów zwyciężył Czech Karel Machac przed Michałem Skowronem z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Najlepszą Juniorką B została Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a najlepszym Juniorem B został Czech Josef Provaznik, drugi był Jan Żółkiewski (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski). Spośród  Juniorek C triumfowała Czeszka Marie Rysulova, a tuż za nią znalazła się Magdalena Kuśmierz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Najlepszym Juniorem C został Bartosz Cielniak z tego samego klubu. W kategorii Juniorka D pierwsze miejsce zajęła Hanna Popko (UKS Hubal Białystok), a spośród panów zwyciężył Jan Zawada z MKS Istebna.

W niedzielę medale powędrowały do Piotra Skowrona z MKS Karkonosze Jelenia Góra (złoto), Tomasza Jurczaka z MUKN Pod Stróżą Miszkowice (srebro) i Dawida Brila z AZS AWF Katowice (brąz). Spośród Seniorek po złoto sięgnęła Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), wyprzedzając Karolinę Maruszczak z MKS Karkonosze Jelenia Góra i Katarzynę Stokfisz z AZS AWF Katowice.

Sobotnie wyniki zawodów

Niedzielne wyniki zawodów

Źródło: pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.