Współpraca dwóch wielkich biegaczek. Johaug i Kalla zdominują kolejny sezon?

Therese Johaug powróci w sezonie 2018/2019 do rywalizacji w Pucharze Świata. Norweżka po straconych miesiącach spowodowanych aferą dopingową ma motywację i bardzo ciężko trenuje. Tego lata 30-latka będzie współpracować z trzykrotną mistrzynią olimpijską.

Norweżka mimo braków startów mogła liczyć na wsparcie nie tylko jej najbliższego otoczenia, ale także sponsorów. -Najważniejsze dla mnie jest to, że wiem, co zrobiłam, a ludzie, którzy dużo dla mnie znaczą, są za mną – mówi Johaug. Większość sponsorów pozostało z 30-latką, co jest dla niej bardzo ważne. Tylko Fischer zrezygnował ze współpracy z Therese Johaug. – Sponsorzy wspierali mnie przez całą drogę. Niesamowicie dużo to dla mnie znaczyło – przyznaje.

W obecnym okresie przygotowawczym Therese Johaug współpracuje z niezwykle utytułowaną Szwedką – Charlotte Kallą. Biegaczki narciarskie razem trenują do inauguracji sezonu. – Mam bardzo dobry kontakt z Charlotte – informuje Johaug. Tego lata oczekuje się, że dwie gwiazdy będą mieszkać i pracować razem w domu Norweżki, która zakupiła luksusową willę poza Oslo. Mimo dwuletniej przerwy jednej z największych biegaczek ostatnich lat, firma Therese zarobiła prawie 17 milionów koron szwedzkich.

źródło: expressen.se


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.