World Curling Tour: Turniej par mieszanych w Łodzi rozpoczęty

fot. Wojciech Nowakowski/sportsinwinter.pl

W hali Curling Łódź rozpoczęła się w czwartek trzecia edycja turnieju par mieszanych zaliczanych do cyklu World Curling Tour. W imprezie bierze udział 20 par z siedmiu krajów.

fot. Wojciech Nowakowski/sportsinwinter.pl

Najliczniej reprezentowana jest, rzecz jasna, Polska – gospodarzy reprezentuje 11 duetów. Pierwszego dnia dwa z nich, startujące w grupie A, musiały jednak uznać wyższość gości zza granicy – Katarzyna Markiewicz i Marcin Senderski przegrali 2:12 z dwukrotnymi mistrzami świata w tej konkurencji, Węgrami Dorottyą Palancsą i Zsoltem Kissem, natomiast Adela Walczak i Andrzej Augustyniak ulegli 6:7 Hiszpanom, Nerrei Torralbie i José Manuelowi Sangüesie.

Udany początek rywalizacji w grupie B zanotowali nasi reprezentanci na ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata – Marta Szeliga-Frynia i Paweł Frynia pokonali Justynę Wojtas i Marcina Marka 11:7. W rywalizacji naszych południowych sąsiadów inne małżeństwo, Czesi Zuzana Paulová i Tomáš Paul pokonało Słowaków Ninę Summerovą i Jána Horáčka 11:3.

Ciężki początek mieli ubiegłoroczni zwycięzcy, Ildikó Szekeres i György Nagy – dopiero w ósmym endzie zdobywając trzy punkty wyrównali stan meczu z Julie Zelingrovą i Vítem Chabičovskym na 5:5, a w dogrywce przejęli partię za jeden punkt, zapisując na konto zwycięstwo. W meczu jedynych dwóch polskich par rywalizujących w grupie C Marta Blacha i Borys Jasiecki pokonali Agnieszkę i Michała Paszków 8:5.

W grupie D również doszło do dogrywki w pierwszej kolejce – Julia Dyderska i Jeremi Telak wygrali po dodatkowym endzie z Anetą Lipińską i Konradem Stychem 8:7. Zwycięstwem polskiej pary zakończył się też mecz Ewy Nogły i Pawła Hertmana, którzy pokonali 10:4 Czechów Valentýnę Duškovą i Davida Škáchę.

W piątek rozegranych zostanie pięć sesji gier. Pierwsze mecze zagrają pauzujące w czwartek pary – Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski, Katarzyna i Aleksander Grzelkowie, Oihane Otaegi i Mikel Unanue oraz Karoliine Kaare i Harri Lill.

PEŁNE WYNIKI

 

źródło: inf. własna