Włoskie zgrupowanie polskich alpejek

fot. tauronbachledaski.pl

fot. tauronbachledaski.pl

Długo wyczekiwany sezon olimpijski w narciarstwie alpejskim zaczął się na dobre. Idealne warunki zachęcają do zimowego szaleństwa i walki na najwyższym poziomie. Reprezentantki Polski w poszukiwaniu dogodnego miejsca treningowego wybrały się do Włoch, gdzie szlifowały umiejętności przed nadchodzącymi startami. 

Pod czujnym okiem Eleny Valt – Kadra Alpejska Kobiet doskonaliła swoją technikę w Maso Corto. Następnym wybranym miejscem okazało się austriackie Hintertux. Z początkiem listopada nadeszła pora na trenngi w Val Senales. Nie mogło także zabraknąć przygotowań w Falcade, gdzie skupiono się przede wszystkim na polepszeniu kondycji alpejek. Ostatnim zaplanowanym ośrodkiem jest Solda, gdzie wezmą udział w pierwszych startach w sezonie zimowym.

Warto wspomnieć, iż w skład Kadry Narodowej wchodzą: Daria Krajewska, Sabina Majerczyk, Katarzyna Wąsek, Magdalena Łuczak, Maria Łuczak oraz Maryna Gąsiennica-Daniel. Ostatnia z nich ma już za sobą inagurację Pucharu Świata kobiet w narciarstwie alpejskim 2017/2018 w Solden. Jako jedyna polska zawodniczka uplasowała się na 37. miejscu. Kolejnym stratem, w którym się zaprezentuje będzie amerykańskie Killington.

Źródło: pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.