Włoscy i niemieccy wybrańcy na PŚ w Sölden, inauguracja bez Brignone

fot. Fabiano Crisma

Niemcy i Włosi również odkryli już karty przed inauguracją alpejskiego Pucharu Świata w Sölden, która odbędzie się w najbliższy weekend. Największą nieobecną w kadrze Włoch będzie Federica Brignone. 

Obie reprezentacje nie mogą niestety pojawić się w Sölden w najsilniejszych składach. W męskim zespole Niemiec znaleźli się Felix Neureuther, Stefan Luitz, Linus Strasser i Alexander Schmid. Do powrotu nie jest jeszcze gotowy Fritz Dopfer, a kontuzja wykluczyła na cały sezon ze startów Benedikta Staubitzera. Trener kadry kobiet również nie będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodniczek. Pierwotnie do udziału w sobotnim gigancie przewidywana była Marlene Schmotz, ale po zerwaniu przez nią więzadeł w kolanie należało dokonać drobnej korekty w planach. Szansę startu w pierwszych zawodach sezonu dostaną Viktoria Rebensburg, Jessica Hilzinger, Patrizia Dorsch i Maren Wiessler.

Męska kadra Włoch jest chyba w stosunkowo najlepszej sytuacji zdrowotnej. 8-osobowy skład jaki ogłosił dziś dyrektor sportowy Massimiliano Rinaldi można uznać za optymalny. Znaleźli się w nim Giovanni Borsotti, Luca De Aliprandini, Florian Eisath, Simon Maurberger, Manfred Moelgg, Roberto Nani, Dominik Paris i Riccardo Tonetti. W Sölden nie pojawi się zatem aktualny mistrz Włoch w gigancie – Giulio Giovanni Bosca, który trenuje z grupą PE. Również w składzie kobiet znalazło się miejsce dla 8 zawodniczek. Włochy reprezentować będą Marta Bassino, Luisa Bertani, Elena Curtoni, Irene Curtoni, Jole Galli, Sofia Goggia, Manuela Moelgg i Laura Pirovano. Bertani będzie miała okazję zadebiutować w Pucharze Świata pod nieobecność bardziej utytułowanych koleżanek. Niepewny był do samego końca występ Eleny Curtoni, ale po dzisiejszym treningu w Val Senales 26-latka uznała, że jest już gotowa na powrót. Gotowe do ścigania nie są natomiast Federica Brignone, która nie jest jeszcze zadowolona ze swojej formy, a także Francesca Marsaglia i Nadia Fanchini.

Zawody kobit w slalomie gigancie zaplanowane są na sobotę, natomiast mężczyźni będą rywalizować w niedzielę. Program zawodów dostępny jest TUTAJ.

Źródło: fisi.org, twitter.com/skiverband

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.