Wiesław Kmiecik o kulisach zwolnienia z funkcji trenera

fot. przegladsportowy.pl
fot. przegladsportowy.pl

 

Wiesław Kmiecik, który od 1984 roku związany był z klubem Pilica Tomaszów Mazowiecki opowiada o kulisach jego zwolnienia z funkcji trenera reprezentacji w łyżwiarstwie szybkim.

Kmiecik od 1984 rozpoczął współprace z klubem Pilica Tomaszów Mazowiecki. Już cztery lata później został trenerem męskiej reprezentacji seniorów w łyżwiarstwie szybkim. Następnie objął reprezentację młodzieżową, odpowiadał także za biegi długodystansowe w kadrze seniorów, trenował juniorów. Od 2010 roku ponownie wrócił do kadry seniorów gdzie doprowadził Zbigniewa Bródkę do zwycięstw w klasyfikacji PŚ w 2013 roku oraz złotego medalu IO (indywidualnie) i brązowego (drużynowo) w Sochi w 2014 roku.

Wiesław Kmiecik przyznaje, iż nie miał jeszcze dość prowadzenia polskiej kadry łyżwiarzy. – Nie straciłem koncepcji ani wiary w to, że możemy odnieść sukces na kolejnych igrzyskach – przyznaje. Były trener dowiedział się, że niektórzy zawodnicy nie byli w pełni zadowoleni ze współpracy z nim. – Skoro jednak pojawiły się wątpliwości u zawodników, to nie było szans, żeby dalej odnosić sukcesy. Nie wiem nawet, czy wystosowali prośbę o odsunięcie mnie od kadry, bo wszystko odbyło się za moimi plecami – dodaje. Po raz kolejny Kmiecik współpracować będzie z młodzieżą. – To będzie bardzo odpowiedzialne zajęcie, bo mam prowadzić kadrę Pekin 2022. Trzeba będzie jak najlepiej przygotować młodzież do odnoszenia sukcesów na igrzyskach za sześć lat – opowiada były trener kadry seniorów.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.