Wiemy kiedy odbędą się mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim

fot.przegladsportowy.pl

fot.przegladsportowy.pl
fot.przegladsportowy.pl

Przed nami zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Astanie. Po zawodach w Kazachstanie oraz w Heerenveen w przerwie świątecznej rozegrane zostaną mistrzostwa Polski panczenistów.

Ostatnio w polskim łyżwiarstwie szybkim nie dzieje się dobrze. Z powodów finansowych Warszawa zrezygnowała z organizacji mistrzostw Europy. Wyniki w zawodach pucharowych są dużo poniżej oczekiwań. Skutkiem tego była rezygnacja Kazimierza Kowalczyka z funkcji prezesa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Kolejną próbą dla zawodników będą rozpoczynające się już jutro zawody Pucharu Świata w Astanie. Tydzień później pucharowa karuzela przeniesienie się do Heerenveen. Po holenderskich zawodach w terminie 16-18 grudnia na torze Stegny w Warszawie odbędą się mistrzostwa Polski.

W rywalizacji o tytuły mistrza Polski wystartuje czołówka polskich panczenów ze Zbigniewem Bródką, Konrad Niedźwiedzkim czy Luizą Złotkowską na czele. Nie wystartuje tylko nasz sprinter Artur Waś, który będzie trenował na torze w Inzell.

źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.