Wielka gwiazda narciarstwa alpejskiego wspiera najlepszą polską tenisistkę

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

Mikaela Shiffrin w pięknym stylu odpowiedziała polskiej tenisistce Idze Świątek. 19-letnia powiedziała, że Amerykanka jest dobry wzorem do naśladowania. Alpejska mistrzyni odwdzięczyła się miłymi słowami. – Wiele się nauczyłam z oglądania twojej gry punktowej i opanowania – napisała na Twitterze.

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

Zwyciężczyni wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa w 2020 roku w wywiadzie dla Tennis.com przyznała, że jest fanką Mikaeli Shiffrin. Świątek powiedziała, że bardzo wspiera i kibicuje amerykańskiej zawodniczce, mimo że samym narciarstwem tak bardzo się nie interesuje. Zdolna polska tenisistka poznała wiele zachowań 25-latki, dzięki pracy z panią psycholog Darią Abramowicz. Na końcu swoje słowa Iga jeszcze raz dodała, że niezwykle szanuje postać Mikaeli.

Wielka mistrzyni szybko odpowiedziała 19-letniej Polce. Na swoim profilu na Twitterze multimedalistka mistrzostw świata skierowała bardzo miłego słowa w stronę Igi Świątek. – Dzięki za ogromny komplement. Chciałabym Ci też pogratulować wygranej we French Open 2020. To był niesamowity mecz do oglądania i wielkie świadectwo twojego własnego hartu fizycznego i psychicznego. Wiele się nauczyłam z oglądania twojej gry punktowej i opanowania – przyznała Shiffrin.

– Z mojej perspektywy gra mentalna jest zawsze w toku ze wzlotami i upadkami, ale nie zapominaj, że to także część życia. Wszyscy jesteśmy ludźmi, zarówno w dobre jak i złe dni. Czasem będziesz czuć, że świat oczekuje od Ciebie, żebyś miała tylko te dobre dni i wygrywała wszystko, nie rozumiejąc, jak wiele to kosztuje, żeby wygrać JEDNE zawody, nie mówiąc już o KAŻDYCH zmaganiach. Z racji tego, że nie jesteś maszyną, będą porażki, które zabolą. Uczymy się jednak więcej z przegranych niż wygranych i przegrana jednej osoby może być wygraną innej – podsumowała swoją wypowiedź na portalu społecznościowym Mikaela Shiffrin.

Źródło: Twitter/Tennis.com