Weronika Nowakowska jednak wystartuje w Mistrzostwach Polski, Guzik najlepsza w sprincie

0

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

W Dusznikach rozpoczęto dzisiaj Mistrzostwa Polski w biathlonie. W sprintach po złoto sięgnęła dzisiaj Krystyna Guzik. W biegu masowym wystartuje Weronika Nowakowska.

Duszniki Arena jest gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski w biathlonie. Dzisiaj na trasach rozegrano sprint kobiet. W nim po swój dwudziesty tytuł w karierze sięgnął Krystyna Guzik. Sukces przyniosło jej przede wszystkim bezbłędne strzelanie. Drugie miejsce zajęła broniąca tytułu Monika Hojnisz. Szósta zawodniczka igrzysk w Pjongczangu spudłowała dwa razy. Brązowy medal wywalczyła dwukrotna mistrzyni świata juniorek Kamila Żuk.

Polski Związek Biathlonu poinformował dzisiaj także, że w Mistrzostwach Polski ostatecznie wystartuje Weronika Nowakowska. Dwukrotna medalistka mistrzostw świata w miniony weekend zakończyła karierę i pierwotnie nie miała wystartować w krajowym czempionacie. Teraz ma wystąpić w biegu masowym, który zostanie rozegrany jutro. W trakcie imprezy zbierane są także datki na zmagającego sie z chorobą nowotworową byłego biathlonisty Radosława Szwade. Kibice, którzy będą wspierać zawodników startujących, będą mogli zakupić charytatywne rzeczy. Kto nie może udać się na arenę, może wesprzeć trzydziestoczterolatka  TUTAJ.

Źródło: Polski Związek Biathlonu

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.