Werner Schuster mówi o dyspozycji kadry Niemiec

werner-schuster

W tym sezonie kadra Niemiec jest daleka od formy, którą prezentowała sezon lub kilka sezonów wcześniej. Werner Schuster optymistycznie patrzy w przyszłość i jako przykład swoim podopiecznym podaje kadrę Polski.

Reprezentanci Niemiec w tym sezonie nie pokazują się z tej strony, od której przywykliśmy ich oglądać podczas zawodów Pucharu Świata. Jednak ich trener wie, że mają szansę jeszcze w tym sezonie, pokazać dobrą formę. Jako przykład podaje naszą reprezentację, a zwłaszcza Kamila Stocha, który pomimo dwuletniego spadku formy, nie poddał się i wrócił do skakania na wysokim poziomie. Jak podkreśla Schuster, taka motywacja jest potrzebna zwłaszcza Severinowi Freundowi, wracającemu do rywalizacji po kontuzji. Werner Schuster wie, że Freund ma duży potencjał, jednak w tym momencie potrzebuje więcej czasu. Na razie nie wiadomo, czy Severin Freund pojawi się podczas konkursów Pucharu Świata w Wiśle. Wszystko ma zależeć od jego wyników na treningach.

Werner Schuster jako trener zamierza skupić się aktualnie na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Lahti. – Naszym celem powinno być teraz zbudowanie silnej, zgranej drużyny. Mam nadzieję, że w Lahti będziemy mieli przynajmniej trzech zawodników w wysokiej dyspozycji – opowiedział. Szkoleniowiec reprezentacji Niemiec zdaje sobie sprawę, że najtrudniej przebiegnie rywalizacja z Polakami, którzy mają tendencję zwyżkową w rezultatach osiąganych podczas trwającego sezonu.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.